نماد سایت بهنام بابازاده

10 نرم افزار برتر برای کلاس های مجازی و آنلاین

یک مقاله برای شما آماده کردیم از 10 نرم افزار برتر برای برگزاری کلاس های آنلاین و مجازی در سایت بهنام بابازاده همراه این مقاله جذاب باشید.

برای برگزاری کلاس آنلاین نیز می توانید به مقاله اختصاصی آن مراجعه کنید.

نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان

در زیر ده بهترین نرم افزار آموزش آنلاین در سال 2022 را که ابزارهای آموزش از راه دور هستند ارائه می دهیم. ده بهترین پلتفرم برای کلاس های آنلاین بر اساس محبوبیت به شرح زیر است :

1.نرم افزار زوم (zoom)

Zoom در سال 2011 توسط Cisco و WebEx معرفی شد. زوم برای کنفرانس های ویدئویی و جلسات آنلاین استفاده می شود. استفاده از پلتفرم Zoom آسان است و می توانید گروه بندی کنید.

راه حل Zoom را می توان در Windows، Mac، Android، iOS، BlackBerry، Zoom Rooms، اتاق های H.323 / SIP استفاده کرد و بهترین اشتراک گذاری ویدئو، صدا و صفحه نمایش را دارد. زوم یکی از بهترین نرم افزارهای آموزش مجازی در زمینه کلاس مجازی است.

2.نرم افزار کلاس آنلاین Cisco Webex Meetings

جلسات یکی از مهم ترین بخش های هر کسب و کاری است. Cisco Webex Meetings میزبان جلسات به صورت ویدئویی، مدرن و ساده است.

در لیست گارتنر، این ابزار کلاس مجازی رهبر است که نشان می دهد افراد زیادی از این راه حل برای جلسات استفاده می کنند.

شما می توانید این نرم افزار کلاس مجازی را بر روی انواع دستگاه ها پیاده سازی کنید و سازگاری آن با ابزارها و دستگاه های ویدئویی که قبلا استفاده کرده اید یکی از ویژگی های مهم آن است.

اعضای کلاس می توانند تنها با یک کلیک به کلاس آنلاین بپیوندند و بدون نیاز به دانلود افزونه ها به فیلم ها، صداها و ویژگی های مشترک دسترسی داشته باشند.

Cisco Webex Meetings همراه با کسب و کار شما در حال رشد است و می توانید به راحتی و به سرعت کاربران و خدماتی را متناسب با نیاز خود تغییر دهید یا اضافه کنید. ملاقات با هزاران نفر از نقاط قوت این نرم افزار کلاس مجازی است.

Webex دارای 22 مرکز داده در سراسر جهان است که خدمات با کیفیت خوب، رسانه های بلادرنگ، قابلیت اطمینان و امنیت را برای جلسات آنلاین شما ارائه می دهند. این امنیت در سطح سازمانی است. این ویژگی ها را در سایر نرم افزارهای کلاس آنلاین و مجازی مشاهده نمی کنیم.

3.نرم افزار Adobe Connect

Adobe Connect امن ترین، انعطاف پذیرترین، مقیاس پذیرترین و قدرتمندترین محصول کنفرانس ویدیویی در بازار است.

 قدرتمند و پایدار است و فاقد محدودیت ها و مقیاس پذیری است که در سایر ابزارهای کلاس مجازی دیده می شود.

در نتیجه، کنفرانس های آنلاین مهم و حساس خود را با Adobe Connect به صورت ایمن برگزار کنید.

به راحتی آموزش مجازی Adobe Connect را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید و کلاس مجازی مارک دار خود را ایجاد کنید.

این برنامه برخلاف سایر ابزارهای کلاس مجازی میزان حضور و غیاب را اندازه گیری می کند. با Adobe Connect می‌توانید کلاس مجازی خود را از هر کجا و در هر زمان و در هر دستگاهی راه‌اندازی کنید.

این نرم افزار برای کلاس های آنلاین رایگان دارای ویژگی های زیر نیز می باشد:

4.نرم افزار آموزش مدرسه

Schoology Learning بخشی از راه حل کلی PowerSchool Unified Classroom بوده است و بیش از یک دهه است که در کلاس آنلاین و نرم افزارهای یادگیری ترکیبی استفاده می شود. Schoology Learning سطح بالایی از کیفیت و دسترسی را فراهم می‌کند و معلمان، دانش‌آموزان و دانش‌آموزان به راحتی می‌توانند با هم تدریس و یاد بگیرند.

5.نرم افزار Blackboard Collaborate

با Blackboard Collaborate می توانید یک کلاس مجازی را با یک کلیک شروع کنید. مؤسسات آموزشی که نیاز به تعامل معلم و دانش آموز یا انعطاف پذیری و شخصی سازی دارند از جمله مواردی است که در یک سیستم آموزش آنلاین مورد نیاز است که می تواند از این نرم افزار برای کلاس مجازی استفاده کند.

این نرم افزار سیستم LMS را نیز ارائه می دهد.

Blackboard Collaborate فراتر از کنفرانس ویدیویی سنتی است و حتی فارغ التحصیلان فراموش می کنند که در کلاس فیزیکی نیستند.

این نرم افزار آموزش آنلاین با نرم افزارهایی که اغلب توسط دانش آموزان و معلمان استفاده می شود سازگار است، مانند: Dropbox، OneDrive، Google و …

Blackboard Collaborate یک انتخاب عالی برای سازمان های دولتی، شرکت های خصوصی و موسسات آموزشی است.

این برنامه کلاس آنلاین تمامی نیازهای شما را در زمینه آموزش آنلاین و کنفرانس تحت وب برآورده می کند و یکی از بهترین نرم افزارها برای آموزش مجازی و از راه دور می باشد.

همچنین امکان تحلیل و نظارت بر آن برای معلمان وجود دارد.

6.نرم افزار پانوپتو

پانوپتو از سال 2007 به دانشگاه‌ها و کسب‌وکارها کمک می‌کند تا بهره‌وری ویدیوی خود را افزایش دهند.

دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی مانند جنرال الکتریک، کوالکام، نیویورک لایف، دوک، استنفورد و آکسفورد مشتریان پانوپتو هستند که می‌توان از آنها برای ضبط ویدیوها و سخنرانی‌ها، پخش زنده رویدادها و به اشتراک گذاری این ویدیوها به صورت ایمن و قابل جستجو.

آنها این کار را انجام می دهند.

این برنامه کلاس آنلاین در گارتنر به مدت سه سال به عنوان پیشرو در مدیریت محتوای ویدئویی شرکتی شناخته شده است.

7.نرم افزار WizIQ

WizIQ یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های ابری در زمینه نرم‌افزار کلاس‌های مجازی است و بیش از چهارصد هزار فارغ‌التحصیل از آن برای بهره‌گیری از خدمات آموزشی مختلف مانند آموزش زنده با استفاده از کلاس مجازی HTML5 مبتنی بر WebRTC Is استفاده کرده‌اند.

WizIQ برای مشاغل، معلمان، دانش آموزان، دانشجویان و شرکت ها مناسب است. قیمت مناسبی دارد و استفاده از آن آسان است.

این برنامه از انواع فایل ها پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد هر محتوایی را در فضای ابری آپلود، سازماندهی و ذخیره کنید و می توانید از هر کجا و هر زمان به این فایل ها دسترسی داشته باشید، بنابراین نیازی به حمل فیزیکی محتوا ندارید.

این ویژگی به لطف کتابخانه یکپارچه امکان پذیر است.

WizIQ دارای API ها و افزونه هایی است که با وب سایت شما ادغام می شوند و کلاس خود را در LMS خواهید داشت. همچنین برای ورود به سیستم به یک نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید.

سایر ویژگی ها عبارتند از:

در نرم افزار VisAQ امکان غیبت وجود ندارد، دمای زیاد باعث ازدحام می شود. باید نصبش کنی و تو ایران ممنوعه.

8.نرم افزار LearnCube

یکی از بزرگترین مشکلات معلمان و مدارس آنلاین این است که ابزارهایی که برای کنفرانس ویدیویی استفاده می کنند برای جلسات کاری هستند نه یادگیری آنلاین.

LearnCube یکی از معدود نرم افزارهای کلاس مجازی است که برای معلمان کلاس های آنلاین و مجازی بسیار عالی و ایده آل است زیرا دید کلاس بهتری دارند. اما در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده باشد. ویژگی های LearnCube عبارتند از :

نرم افزار لرن کیوب صفحه اشتراکی ندارد و در ایران تحت تحریم است.

9.نرم افزار VEDAMO

VEDAMO که اپلیکیشنی برای آموزش آنلاین و از راه دور می باشد، راه حلی کامل برای ایجاد و مدیریت خدمات آموزشی آنلاین است که دارای ویژگی های زیر است:

این نرم افزار آموزش مجازی ویژگی های سیستم ضبط خودکار را ندارد و در دسترس بودن ابزارهای فراوان فضای کلاس را پر کرده است. در ایران هم تحریم است.

10.نرم افزار Newrow Smart

Newrow Smart یک پلت فرم کلاس درس مجازی است که به شما امکان می دهد در کلاس های آنلاین فقط از طریق مرورگر شرکت کنید و کاملاً مبتنی بر وب است و نیازی به نصب ندارد. بنابراین نیازی به دانلود، نصب یا حتی مدیریت پیچیدگی ندارید. استفاده از آن آسان است و تجربه کاربری خوبی خواهید داشت. با کلیک بر روی لینک دسترسی کلاس می توانید از ویژگی های زیر استفاده کنید:

این نرم افزار در ایران ممنوع است.

نکات مهم در انتخاب نرم افزار مناسب برای کلاس های مجازی

نرم افزار مناسب برای استفاده در کلاس مجازی کاملاً به استفاده و کاربرد شما بستگی دارد.
از سیستم کلاس مجازی خود چه ویژگی هایی مانند ویدئو کنفرانس چند نفره انتظار دارید یا اینکه چند کاربر همزمان به سیستم کلاس مجازی شما متصل می شوند؟

به چه مقدار پهنای باند یا سخت افزار نیاز دارید؟ آیا کاربران می توانند به تصاویر محلی متصل شوند یا می توانند از هر جایی وارد کلاس مجازی شوند؟

برای انتخاب بهترین و مناسب ترین نرم افزار برای کلاس های مجازی با کارشناسان ما در بهنام بابازاده تماس بگیرید.

خروج از نسخه موبایل